Значення імені Тимофій: характер, доля, сумісність

Тимофій – чоловіче давньогрецьке ім'я з'явилося у Київській Русі вже після хрещення. У перекладі означає “шануючий бога”. У давнину ім'я Тимофій стало напрочуд популярним серед простого народу, але згодом популярність спала. Наразі спостерігається тенденція до повернення колишньої слави у зв'язку з модою на старовину та екзотику. Зменшувально-пестливі форми імені: Тема, Тіма, Тимоха, Тимоша, Тимофійка, Тимоня, Тимася, Тимуня. Примітно, що в англійській мові це ім'я має трохи змінений аналог - Тімоті.

Маленький Тимофій урівноважений, мрійливий, м'який, проте батькам варто повертати його на землю з його фантазій, куди він охоче відлітає, коли стикається з якимись життєвими неприємностями та труднощами. Неймовірно сильно прив'язаний до матері, що може лише додати проблем у дорослому житті, оскільки навіть подорослішавши, чоловік не зможе вирватися з-під материнської опіки. Однолітки часто називають його "маминим синочком". Звичайно, молодий Тимофій трохи переживає, що не користується популярністю серед чоловічої компанії. Хлопчикам іноді здається, що Тимофій занадто м'який, безхребетний і зовсім не має власної думки, проте це тільки збоку так здається. Він любить самостверджуватись у жіночій компанії, у ній він центр уваги. З чужими людьми замкнутий і лише серед близьких відкривається. Здатний не тільки на бурхливі веселощі, а й на глибоке невдоволення. Вчиться Тимофій не так добре, як хотілося б, але й непогано.

З мінусів можна вказати те, що Тимофій запросто покине нудну йому справу чи докучливих людей, що нерідко призводить до конфліктів на роботі з керівництвом та колегами. Найкраще Тимофію з раннього віку розвивати у собі творчі таланти до авторства творів, духовенства, музики чи живопису.

Здоров'ям Тимофій не дуже відрізняється від більшості інших дітей. Схильний до різних застуд та інших “обов'язкових” захворювань. Підтримка сприятливого мікроклімату в кімнаті, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, загартування дозволять позбавитися можливих надокучливих проблем зі здоров'ям.

День ангела імені - 28 березня.

Відомі особи, які прославили ім'я Тимофій: давньогрецький скульптор Тимофій, давньогрецький поет-лірик Тимофій Мілетський, політичний діяч Тимофій Шамрило, кінорежисер Тимофій Левчук, письменник Тимоті Лірі.

Популярні імена
Більше імен на літеру Т