Місячний календар
Календар зачісок

Місячний календар

Основні фази Місяця для кожного місяця

МісяцьМолодий місяцьПерша чвертьПовний місяцьОстання чверть
🌒 Січень9 січня16 січня25 січня1 лютого
🌒 Лютий8 лютого15 лютого24 лютого2 березня
🌒 Березень9 березня17 березня25 березня1 квітня
🌒 Квітень8 квітня15 квітня23 квітня30 квітня
🌒 Травень7 травня14 травня22 травня29 травня
🌒 Червень6 червня13 червня21 червня28 червня
🌒 Липень5 липня12 липня20 липня27 липня
🌒 Серпень4 серпня11 серпня19 серпня26 серпня
🌒 Вересень3 вересня10 вересня18 вересня25 вересня
🌒 Жовтень2 жовтня9 жовтня17 жовтня24 жовтня
🌒 Листопад1 листопада8 листопада16 листопада23 листопада
🌒 Грудень31 грудня7 грудня15 грудня22 грудня

Місячний календар вважається найстарішим на планеті, адже ще стародавні люди, спостерігаючи за зростанням і спаданням місяця, помітили циклічність цього процесу, і змогли скласти місячний календар. Першими творцями місячного календаря вважаються стародавні шумери.

Так, Месопотамія дала світові не тільки писемність, а й досить точний місячний календар, можна сказати, що і жителі ХХI століття досі користуються цим доісторичним календарем.

Шумери достовірно відмітили закономірність щомісячного зростання та спадання Місяця на небі та поклали цей принцип в основу місячного календаря, який, у середньому, налічує 29,5 дня. Чому в середньому - зараз пояснимо.

Один місячний місяць - це період між двома молодиками, за який Місяць проходить такі фази:

  • молодик (місяць у цю фазу зовсім не видно на небі);
  • молодий місяць (місяць росте);
  • перша чверть (на небі видно чверть місяця, і він продовжує рости);
  • місяць, що прибуває (зростання місяця аж до повного місяця);
  • повний місяць (місячний диск висвітлюється сонцем повністю);
  • спадний місяць (початок спадаючого місяця);
  • остання чверть (продовження спадаючого місяця);
  • старий місяць (тонкий місячний «серпик» аж до молодика).

Цікаво, що звичайний місячний день триває від сходу Місяця до наступного його сходу, бо місячної ночі не існує, але, виходить, що місячний день завжди значно довший за сонячний, схід Місяця наступного дня відбувається пізніше, ніж попереднього.

Точно так само, як Земля робить навколо Сонця повний оберт за рік, так само і Місяць робить повний оберт навколо Землі за місячний місяць. Зрозуміло, Місяць впливає на процеси, що відбуваються на Землі.

Науково доведено, що наш супутник своїм гравітаційним полем впливає на земну біосферу; крім того, завдяки місячному притяганню відбуваються припливи й відливи, які змушують морських мешканців пристосовуватися до умов зовнішнього середовища; також Місяць своїм тяжінням уповільнює Землю на 2,3 мілісекунди за століття.

Важливо, що Місяць знизив коливання нахилу осі Землі; саме завдяки цій стабілізації придатний для життя клімат на Землі зберігається вже мільярди років.

Також відомо, що тяжіння Місяця трохи «витягує» атмосферу Землі у свій бік, підвищуючи атмосферний тиск. А підвищення атмосферного тиску, своєю чергою, негативно позначається на самопочутті людей із серцево-судинними захворюваннями, які можуть супроводжуватися головним болем, стенокардією, тахікардією, мігренню.

Ще заведено вважати, що місячні цикли впливають на садівництво, у повний місяць збільшується ризик травм, істерик, роздратування; з давніх-давен є повір'я, що є чимало місячних днів, у які здійснювати якісь зміни зі своїм тілом - нехороша прикмета.

Місячний календар

Багато людей визначають за місячним календарем свята, пов'язують із ним прикмети і навіть підлаштовують життя під фази місяця, оскільки залежно від місячного циклу можна виділити «сприятливі» або «несприятливі» дні. Це пов'язано з непостійністю тривалості першого і тридцятого днів місячного місяця.

Так, не кожен місячний місяць включає 30 днів. Такий, який включає, вважається повноцінним і досконалим. У неповноцінний місячний місяць (який містить 29 днів) усі складні дні будуть дійсно складними, а незавершеність цього місяця може навіть несприятливо позначитися на перебігу наступного місячного циклу.

Перший і тридцятий дні місячного циклу можуть тривати від кількох хвилин до майже доби. Що коротший перший місячний день, то більше енергії він у собі містить, і то інтенсивніші процеси, що відбуваються цього дня, тому в такий день потрібно встигнути продуктивно почати або закінчити всі справи, щоб їхній результат був сприятливим. А тридцятий місячний день триває від сходу Місяця цього дня до моменту молодика, з цим і пов'язана його тривалість.

Так чи інакше - місячний календар можна використовувати як прекрасну можливість глибше пізнати себе, щоб розвинути свої можливості для життя в гармонії з навколишнім світом.

Останні новини