Значення імені Софія: характер, доля, сумісність

Софія - одне з найпопулярніших давньогрецьких імен, що в перекладі з грецької означає "розумність", "мудрість", "наука", "знання". Вперше у слов'ян цим ім'ям було названо дівчинку ще за часів хрещення Русі, відтоді на Русі ім'я трохи змінили на похідне - Софію. Варто відзначити особливу популярність цього імені та його похідних в англійській та французькій мовах.

Інші форми імені: Софійка, Сонечка, Софі, Софа. А зменшувально-лагідне звернення Соня стало самостійним ім'ям. Софія (Софі) входять до топ-10 та топ-30 найбільш популярних жіночих імен відповідно. Серед слов'ян це ім'я рідко де можна було зустріти, одне на тисячу в місті, на селі просто одиниці, досі ситуація не змінилася.

Дівчинка на ім'я Софія росте тихою, скромною і навіть злегка замкненою дитиною. Має багатий внутрішній світ. Акуратна і слухняна, любить купатися в батьківській теплоті та ласці, проте батькам завжди потрібно знати міру, тому що дитина дуже швидко може дізнатися і зрозуміти, на якій струнці можна зіграти, щоб досягти бажаного результату. Розпещену Софію змусити щось зробити, якщо вона не хоче, неможливо, слід лише умовити. У школі вчиться добре і легко, у неї досить гострий розум, чудова пам'ять, посидюча та послідовна. Захоплюється музикою, танцями та грою на музичних інструментах. Здоров'я у юної Софії зазвичай досить хороше.

Софії подобаються компанії, у ній поєднується спокій і бажання бути у центрі загальної уваги, все скрізь про всіх знати. У дорослому житті дівчина швидка, балакуча, вміє з легкістю вирішувати не тільки свої, а й чужі проблеми, служачи чимось на зразок громовідводу в чужих справах. Бачить і розуміє чужі слабкості, прихильно ставиться до них, але не вміє прощати зрад. Софія вміє облаштовувати своє життя, впорядковувати його, словом, вона вміє комфортно жити.

День ангела біля імені Софія – 30 вересня, всі православні відзначають іменини святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Відомі особи, які прославили ім'я Софія: співачка Софія Ротару, королева Іспанії Софія де Бурбон, тенісистка Софія Арвідссон.

Популярні імена
Більше імен на літеру С