Значення імені Аліса: характер, доля, сумісність

Аліса – скорочена форма старонімецького і старофранцузького імені Adelaida і Adelais відповідно, від яких, до речі, походить ім'я Аліна. Версій походження імені Аліса безліч: перша – коротка форма вищезгаданих “давніх” імен, друга – форма вимови імені Еліша (Елізабет), третя – ім'я походить від латинського слова “alis”, що означає “крила”. Також існують популярні аналоги цього імені у Франції (Ааліс), Англії (Еліша), Скандинавії (Аделаїда), Греції (Аліка, Алія) та навіть Японії (Арісу). У деяких країнах похідні стали незалежними іменами, як-от у Португалії – Лола. Безліч ласкавих звернень (Аля, Алі, Лиса, Аліс і т.д.) також є незалежними іменами.

За характером володарка імені Аліса досить тиха і скромна на вигляд, таїть у собі якусь загадку, яку хочеться розгадати. Абсолютно всі грані та риси характеру, на перший погляд, відкрити просто неможливо. Не любить пильної уваги, будь-якої форми тиску збоку. Зазвичай не показує свої емоції та переживання, поводиться стримано, проте за щільною тканиною зі стриманості та скромності ховається вольова, надзвичайно розумна та вперта дівчина. Аліса тільки при тривалому спілкуванні відкриє свої якості, як активність обов'язковість і впевненість.

Найголовніша фішка Аліси – важливість. Вона неухильно дотримується своїх принципів, стоятиме за справедливість до кінця, однак паралельно цьому володарка імені досить легко змінює самі принципи більше для себе. Прагматична, вперта, але піддається добре аргументованому переконанню. З таким набором якостей Алісу можна назвати чудовим працівником. Довести роботу, річ, проект до кінця вважає вкрай важливою. Про впертість володарки імені можна багато чого сказати, переконати її допоможе тільки власне усвідомлення своєї неправоти, але навіть змінивши думку, дівчина не захоче цього визнавати. Сентиментальність виявляє вкрай рідко і лише у родинному колі або близьких друзів.

День ангела у Аліси святкується 2 рази на рік – 28 червня та 31 жовтня, оскільки ім'я у православній вірі відсутнє.

Відомі особи з ім'ям Аліса: всіма відома героїня казок Льюїса Керролла – Аліса; балерина та хореограф Алісія Алонсо, письменниця Еліс Хоффман, кіноактриса Еліс Макроу.

Популярні імена

Більше імен на літеру А