Значення імені Артем, Артемій: характер, доля, сумісність

Артем - давньогрецьке ім'я, похідне від Артемій, з латинського означає "неушкоджений", "здоровий". Сучасне ім'я Артем є самостійним ім'ям, але іноді використовується як зменшувально-пестливе звернення до Артемія. Раніше стара форма часто використовувалася у побуті та в церкві. Згодом народна форма змінилася до звичного нам самостійного скорочення, проте за церков все ще можна почути споконвічну форму. Ім'я Артем солідне та відносно рідкісне.

У дитинстві володар імені досить спокійний і впевнений хлопчик із двома суперечливими якостями: не любить нав'язувати себе іншим, але при цьому любить бути лідером, що добре йому виходить. Це поєднання є ідеальним для легкого знаходження друзів, адже за впевненим у собі лідером завжди тягнеться народ. Артем дуже товариський і доброзичливий, йому більше подобається грати з старшими дітьми, ніж з однолітками. Любить активні ігри. Не любить брехати, прямолінійний, через що часто може потрапляти в колотнечу або різні неприємні ситуації. Авторитети з боку поважає, але не схиляється перед ними. У школі Артем навчається добре, швидко схоплює інформацію, наполегливий, проявляє себе як старанний учень, але інтерес хлопчик виявляє до сфери, не пов'язаної зі шкільною програмою. У школі він вважає за краще бути лідером, але готовий розділити лідерство і з друзями, оскільки не любить конфліктів. В юності Артем досить сильний, захоплюється спортом, любить атлетику та силові вправи.

Дорослий володар імені Артем завжди надзвичайно ретельно продумує свої життєві рішення, часто досягає хороших результатів. На чоловіків з таким підходом тиснути марно, а ось похвала – необхідна. Головне не перестаратися, Артем не любить підлабузників, поважає лише щирість. Близьких друзів у Артема на пальцях можна перерахувати, адже далеко не кожного він назве своїм другом, хоч і гостей завжди багато. Налагодити з ним гарні взаємини досить легко, варто просто щиро потоваришувати. Дуже любить сім'ю, ретельно дбає про неї. Ще з дитинства тяжіє до пригод.

День ангела біля імені – 2 листопада (день святого Артемія).

Відомі особи, які прославили ім'я Артем: біатлоніст Артем Тищенко, футболіст Артем Мілевський, музикант та автор пісень Артем Мех, футбольний менеджер Артеміо Франкі, політик Артеміо Іглесіас.

Популярні імена
Більше імен на літеру А