Значення імені Олексій: характер, доля, сумісність

Олексій - давньогрецьке чоловіче ім'я, є похідним від "Alexius", що в перекладі означає "оберігаю", "захисник", "захищаю". Ім'я перейшло до слов'ян з часів хрещення Русі, і спочатку писалося та вимовлялося як Олексій. Одне з найпоширеніших імен Київської Русі його носили царі, полководці, бояри. З погляду популярності з того часу ситуація особливо не змінилася. На різних мовах дане ім'я звучить трохи інакше: Alexis – англійською, Alexіo – французькою, Alejo – іспанською, Alessio – італійською. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені Олексій (деякі з цих похідних стали самостійними іменами): Альоша, Альошка, Льоша, Льошка, Льоха, Льоня, Олексіюшка, Альошенька, Льошик, Льошенька.

Ще з раннього дитинства в Олексія починають виявлятися риси справжнього захисника, здатного постояти за себе, своїх рідних, друзів, особливо представників жіночої статі. Рідна мати вважає богинею, сильно прив'язану до неї, всіляко намагається її порадувати. Почувається її захисником. Крім цього Олексій добродушний і відповідальний хлопчик і чоловік, який не любить порожню балаканину. У цьому плані оточуючим може здатися, що володар імені честолюбний, проте найчастіше це лише неправильна думка. Маленький Льоша здатний знайти лазівку, щоб сподобатися дорослим на свій зиск, батькам необхідно звернути пильну увагу на це. Власник імені Олексій чудовий співрозмовник, вміє слухати та чути, зрозуміти людину та поспівчувати їй. У школі вчиться добре завдяки чудовій пам'яті та сприйнятливості до всього нового. Чим би не займався, досконало знає свою справу, проте невдачі чи критика збоку можуть з легкістю вибити з колії вразливого Альошу. В окремих випадках можуть показати свої вольові риси характеру такі, як впертість, наполегливість. Професію може обрати будь-яку творчу, наукову і технічну. Має всі шанси розвинути свою кар'єру до небувалих висот. Головне, щоб професія була привабливою для Олексія і з часом не втратила для нього колишній інтерес.

Здоров'я в Олексія з дитинства слабеньке, часто хворіє на застуди, але з віком ця проблема має зникнути. Жодних інших уразливостей здоров'я у флегматичного та відповідального Льоші виникнути не може.

День янгола імені Олексій – 30 березня.

Відомі особи, які прославили ім'я Олексій: політичний діяч Олексій Івченко, футболіст Олексій Кудлай, піаніст Олексій Ємцов.

Популярні імена
Більше імен на літеру О