Значення імені Олена: характер, доля, сумісність

Олена – жіноче ім'я давньогрецького походження. Існує багато теорій і суперечок, що все-таки означає це ім'я в перекладі з давньогрецької. Одна з найпоширеніших теорій свідчить, що ім'я походить від імені бога Сонця Геліоса - Helios. Шанувальники цієї теорії вважають, що ім'я Олена має походження від слів “сонячний світло”, “сонячний промінь”. Друга найпоширеніша теорія трактує походження імені як похідне від слова “Елліни”, що означає назву греків, як народу. Олена – одне з найпоширеніших імен серед слов'ян, у давнину цим ім'ям називали дочок аристократів.

Скорочені похідні форми від імені Олена часто стають самостійними іменами: Оленка, Лена, Ленуша, Леночка, Ленуся, Люся, Леся, Льоля. Зменшувально-пестливі форми імені: Оленка, Льончик.

Олена з дитинства росте чудовою дитиною, справжнім подарунком для батьків. Ласкава, тиха, спокійна та виконавча дівчинка. Слухняна, лагідна і злегка замкнута, проте любить компанії друзів, хоч і стосунки вибудувати з ними зазвичай досить важко. Вона обожнює казки, часто любить пофантазувати про палаци, принцес, сукні на святкових балах. Рано вчиться читати, докладає багато зусиль у навчанні, оскільки ще з раннього дитинства розуміє його важливість. Буває, що не розуміє матеріал, тоді докладає зусиль для виправлення ситуації. Батькам потрібно звернути увагу на своє чадо особливо в такі моменти, тому що дитина потребує близької людини, яка допоможе і підтримає її в цей період.

У коханні віддає себе повністю всю без залишку. Олена в юнацтві та дорослому житті досить віддана, дбайлива і милосердна, найкраща хранителька домашнього вогнища та затишку, гарна господиня. Олена досить ревнива дівчина, але ніколи не захоче зізнатися у цьому своєму обранцю. У дівчини багатогранний внутрішній світ, вона добра, довірлива, чим нерідко користуються кривдники, піддаючи її обману. Образи пам'ятає довго і не гидує будь-якими способами помсти. Часто всі проблеми та невдачі приймає близько до серця. Загалом, емоції часто беруть гору над Оленою. Також варто згадати і про цілеспрямованість володарки імені, наполегливості, що дуже допомагає у розвитку кар'єри. Найчастіше такі товариські та щирі дівчата обирають професії, пов'язані з творчістю чи активним міжособистісним спілкуванням.

Здоров'я у дівчини гарне. Вона любить активне проведення дозвілля, охоче займається спортом.

День янгола імені Олена - православне за григоріанським календарем: 15 січня, 26 січня, 6 березня, 21 травня, 26 травня, 28 травня, 11 липня, 28 липня, 4 вересня, 30 жовтня. Католицькі іменини: 23 квітня, 22 травня, 20 червня, 31 липня, 13 серпня, 18 серпня, 23 вересня, 4 листопада, 9 листопада, 23 грудня.

Відомі особи, які прославили ім'я Олена: героїня грецької міфології Олена Троянська, поетеса Олена Теліга, танцівниця Олена Шоптенко, кінозірка Хелена Бонем Картер.

Популярні імена
Більше імен на літеру О