Значення імені Раїса: характер, доля, сумісність

Раїса - ім'я має кілька версій походження, над якими точаться гарячі дискусії вчених-етимологів. Ми розглянемо 3 найпопулярніші теорії. Перша – ім'я Раїса надійшло в слов'янські мови із Стародавньої Греції після прийняття християнства на Русі. Є похідним від слова "реістос" - "легковажна", "найбезпечніша". Друга версія походження – арабська. Згідно з цією теорією ім'я Раїса є похідним від слова “раісат” - “начальниця”. Третя версія – сербська. Деякі вчені стверджують, що ім'я Раїса є лише скороченою формою імен Радмила, Радослава, Раїца. У давнину ім'я Раїса було популярним завдяки мучениці Раїсі Олександрійській, яка раніше мала ім'я Іраїда. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені: Раїска, Рая, Раїсочка, Раїсонька, Раїсушка, Раюшка, Раюля, Раюся, Раюня.

Маленька Рая в дитинстві має приємні риси характеру. Вона життєрадісна та активна, справжня дзиґа. Своїм непідробним оптимізмом із перших секунд завойовує загальну симпатію. У компаніях серед дівчат стає негласним лідером, здатним повести за собою величезну кількість близьких друзів і товаришів. До дружби Рая ставиться серйозно, “по-дорослому”.

У навчанні досягає великих успіхів, багато дисциплін даються дівчинці легко. Раїса з дитинства дуже працьовита, завжди прагне стати кращою з кращих. Така ерудована дитина велику увагу виявляє і до позашкільних занять, хобі. Розвиток та підтримка батьків відіграє остаточну роль у визначенні майбутньої професії дівчинки.

Доросла Рая має твердий вольовий характер, не властивий дівчині. Суворі риси характеру пліч-о-пліч гармонійно співіснують з життєрадісністю та добродушністю. З кращих сфер діяльності можна назвати широкий спектр професій. Рая може стати неперевершеним лікарем, агрономом, вченим, фармацевтом, філологом, бізнесменом, керівником підприємств тощо.

Здоров'я у володарки імені досить міцне, відповідно жвавому характеру.

День ангела імені – 18 вересня та 6 жовтня.

Популярні імена
Більше імен на літеру Р