Значення імені Ростислав: характер, доля, сумісність

Ростислав – прекрасне чоловіче ім'я давньослов'янського походження. Має два корені: «зростання» і «слава», в поєднанні означають: «той, чия слава росте». Це не єдина версія та гіпотеза етимології даного імені, проте найпопулярніша серед вчених. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені: Рося, Ростик, Ростиславчик, Слава, Славік, Ростюшка, Славушка, Славонька.

Основні відмінні риси хлопчика в дитинстві: емоційність, рухливість, рішучість та стійкість. Саме від батьківського виховання залежить майбутній характер Ростика. Хлопчик може стати як цілеспрямованим юнаком з високим життєвим тонусом, так і розсіяним та легковажним підлітком, який зберіг свої якості аж до самої старості. Послух Ростика дещо пом'якшує процес виховання дитини.

Вивчення різних дисциплін Ростиславу дається досить важко, бешкетність хлопчика сильно заважає перебігу даного процесу. Заняття спортом, відвідування секцій зможуть направити енергію підлітка у правильне русло, зроблять Росю дисциплінованішим і вольовішим. Високі творчі здібності, що відкриваються в процесі навчання, та схильність до наук гуманітарної сфери допоможуть визначитися з родом діяльності у дорослому житті.

Власник імені не з усіма може збудувати мирні відносини. Часто буває запальним, з нотками нерозсудливості. Не гидує суперечками, завжди і скрізь виступає борцем за справедливість. Працює з більшою старанністю, ніж викликає непідробну повагу з боку колег та керівників. З професій найбільшого результату досягає у сфері бізнесу, викладання, мистецтва як театрального, так і музичного, живопису.

Здоров'я у Ростислава хороше, але батькам варто оберігати його від тривалих як фізичних, так і емоційних навантажень.

День ангела імені – 27 березня, 24 травня, 17 червня.

Відомі особи, які прославили ім'я: хірург Ростислав Валіхновський, меценат Ростислав Мельник.

Популярні імена
Більше імен на літеру Р