Значення імені Роман: характер, доля, сумісність

Роман - чоловіче латинське ім'я давньоримського походження, що з'явилося у слов'янських мовах разом із прийняттям християнства в Київській Русі. З давньоримського ім'я означає слова "римлянин" або "римський". Таким чином, цим ім'ям підкреслювався особливий статус у суспільстві, проте через кілька століть ім'я Роман стало власним ім'ям. Також є версія, що ім'я Роман є похідною формою від імен Ромула та Рема, завдяки поєднанню яких придумали назву міста Рим. Як раніше, так і зараз ім'я досить популярне. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені Роман: Рома, Ромка, Ромич, Ромочка, Ромушка, Ромчик, Ромаха, Ромуля.

У ранньому віці природна допитливість, спрага до відповідей на поставлені питання змусить батьків нервувати неодноразово. Рома настільки наполегливий у своїй допитливості, що багато хто починає сприймати це як упертість. Він з дитинства серйозно та відповідально ставиться до доручень. Обіцянки завжди дотримається лише якщо вони йому вигідні. Дуже часто у середній школі втрачає мотивацію. Батькам потрібно звернути на це увагу, оскільки посилення ситуації може мати катастрофічні наслідки для навчання та майбутнього дорослого життя. Йому просто необхідно бути лідером серед своїх однолітків. Різноманітні секції єдиноборств допоможуть знизити негативні якості та загартувати характер. Батькам потрібно пояснити Ромі, що бути лідером – це бути різнобічною та багатогранною людиною. У школі досить проблемний: часті бійки, розбиті шибки, прогули майже щодня будуть типовою картиною.

Як особистість найбільш яскраво Роман розкривається до років 30 або 40. Це тверда і вольова, працьовита і самостійна, відповідальна і вперта людина. Достатньо самовпевнений чоловік. Погодиться тільки на ту роботу, яка добре оплачується, оскільки вважає, що її праця та якості характеру мають бути рівноцінно винагороджені. Роман повністю віддається своїй справі. Він терплячий та зібраний, з нього вийде чудовий політик, працівник органів правопорядку. Також має схильність до мистецтва, особливо театрального.

Здоров'я у хлопчика зазвичай не таке гарне, як хотілося б. Велика схильність до різних серйозних захворювань. Батькам із дитинства потрібно систематично гартувати хлопчика.

День ангела імені – 1 грудня християни східного обряду відзначають свято, присвячене великомученикам Платону та Роману.

Відомі особи, які прославили ім'я Роман: біатлоніст Роман Єрьомін, письменник Роман Брандштеттер, шахіст Роман Джинджихашвілі, Головнокомандувач УПА Роман Шухевич Великий князь Київський Роман Мстиславич.

Популярні імена
Більше імен на літеру Р