Значення імені Гліб: характер, доля, сумісність

Гліб - улюбленець богів (давньоскандинавський). Назва дуже давня, рідкісна.
Зодіакальне ім'я: Рак.
Планета: Місяць.
Колір назви: світло-блакитний.
Камінь-талісман: Місячний камінь.
Сприятлива рослина: яблуня, конюшина.
Покровитель імені: коник.
Щасливий день: понеділок.
Щасливий сезон: літо.
Основні риси: стриманість, об'єктивність.

ІМЕНИНИ, СВЯТІ ПОКРОВИТЕЛІ

Гліб, святий мученик, благочестивий князь, 8 серпня (24 липня),
15 травня (2). Гліб і його брат Борис - сини князя Володимира Святого, який хрестив Русь. З дитинства вони відрізнялися благочестям і братньою любов'ю один до одного. Вони поширювали віру Христову серед язичників в Ростові і Муромі.
Побоюючись суперництва за київський престол, через півтора місяці після вбивства князя Бориса Святополк Окаянний послав гінця до молодшого брата Гліба з неправдивою звісткою про хворобу їхнього батька, великого князя Володимира, який вже помер. Гліб з невеликим загоном поспішив до Києва. Дорогий він упав з коня і пошкодив ногу, але не зупинився і продовжив свій шлях зі Смоленська водою. Тут його наздогнав посланець, послав від Ярослава новгородського князя, сповістивши його про смерть Володимира і вбивство Бориса. Коли Гліб оплакував батька і улюбленого брата, з'явилися озброєні вбивці зі Святополка і захопили його човен.
Труп Гліба залишився на березі між двома палубами (так звані дерева з порожніми стовбурами). Раптом вогняний стовп, палаюча свічка і спів ангелів привернули увагу проходять мисливців і пастухів, які підібрали тіло і відвезли його Ярославу.
Борис і Гліб були першими російськими святими, канонізованими Російською і Візантійською церквою в 1072 році.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ, ЗВИЧАЇ

15 травня - день перенесення мощей святих страстотерпців, руських князів, братів Бориса і Гліба в храм, побудований на їх честь в Києві князем Ізяславом.
У цей день висівають хліб.
Борис і Гліб сіють хліб.
Кому лінь з плугом, весь рік погано.
Перед посівом промовляли молитву, під час самого посіву мовчали.
День Бориса і Гліба називають «бариш-днем» і відзначають його для отримання прибутку протягом усього року.
Трейдери намагаються продати щось вигідне, щоб цілий рік торгувати з прибутком.

ІМ'Я ТА ХАРАКТЕР

З дитинства Гліб дивує всіх своєю серйозністю, ретельністю, спокоєм. Він часто береться допомагати дорослим, любить робити речі сам, старанний, але вольовий і впертий. Він виглядає старше свого віку.
Гліб відрізняється стриманою зовнішністю, стриманістю, тихим голосом. Він буде хорошим керівником колективу, адже він об'єктивний, тактовний, доброзичливий. Гліб вважає за краще конкретні вчинки багатослівним обіцянкам. Він вміє приймати рішення, його думка завжди аргументована, авторитет високий і не піддається сумніву.
Гліб чудово володіє мовами. Він захоплений дослідженнями. Йому не чужі художні нахили, він добре володіє музикою, він добре вміє малювати.
Вибравши спеціальність і місце роботи, він залишається їм вірним: його професія захоплює все це, він звикає до людей, йому дуже важко вступити в новий колектив. Він не терпить фамільярності, не любить загальних застіль, майже не вживає алкогольних напоїв.
У спілкуванні з жінками Гліб кілька нерішучий, обмежений. Він поважає їх, напевно, тому, що найкрасивіші і горді жінки щасливі бути його подругою. Сам Гліб в жінці шукає ніжності, лагідності, доброти. Його дружина буде віддана йому - він хороший сім'янин, довіряє їй, вона керує будинком, але Гліб не віддаляється повністю, він розділяє всі радощі і печалі сімейного життя. Гліб - майстер на всі руки, і все в будинку закріплено, підігнано, що можливо зробити своїми руками. Він улюблений зять, чудовий люблячий батько. Особливо вдалим шлюб Гліба може бути з Софією, Тамарою, Валентиною, Євгенією, Майєю, Неллі, Раїсою, Марією.
По батькові: Глібович, Глібівна.

Популярні імена
Більше імен на літеру Г