Значення імені Матвій: характер, доля, сумісність

Матвій - це давньоєврейське чоловіче ім'я, що означає "дарований Богом", "дар Божий" або "дар Яхві". Це ім'я було популярне і відоме в Київській Русі. З давніх-давен воно використовувалося практично в такій же співзвучній формі, в які воно використовується і зараз. У країнах Західної Європи ім'я Матвій найчастіше звучить як Матіас. Ще кілька століть тому ім'я було досить поширеним, зараз спостерігається тенденція до депопуляризації. Скорочених форм іменінемає, тільки зменшувально-пестливі:Матвейко, Матвіюшка,Матвейчик,Матя,Матюша.

У дитинстві Матвій завжди спокійний та слухняний. Ці дві основні риси його характеру збережуться і у дорослому житті. Хлопчик тактовний, безкорисливий, найчастіше інертний, проте ця інертність з боку схожа на занудство і старомодність, що часом не подобається оточенню. Не любить конфлікти, миролюбний. Батькам і викладачам особливих турбот не завдає. У школі скромний і сором'язливий хлопчик стає справжнім захисником слабких. Не влазить у бійки, всі негативні моменти залагоджує словесно. До навчання особливої тяги немає, можна сказати, що навчається через силу. Йому рідко легко даються точні науки, часто у такого підлітка досить добре розвинена уява, він сповнений творчих ідей. Також варто згадати і про підприємницьку жилку. Дорослий власник імені Матвій може стати бізнесменом, але не завжди зможе досягти великих висот у цій сфері діяльності.

Чоловік з цим ім'ям має тверді моральні принципи. Він некомунікабельний, найчастіше стає інтровертом. З захоплень можна перерахувати спортивні ігри такі, як футбол та волейбол, але найбільше Матвієві подобається працювати руками: щось конструювати, створювати нові дивовижні проекти з різних матеріалів.

Здоров'я у Матвія гарне, особливих проблем немає.

День ангела імені – 29 листопада православна церква вшановує пам'ять Лівія Матвія, одного з 12 апостолів.

Відомі особи, які прославили ім'я: австрійський ерцгерцог та імператор Священної Римської імперії Матвій Габссбург, футболіст Матвій Бобаль, протестантський пастор Матфей (Матиас) Преторій, футболіст Матіас Антоніо Нелсон.

Популярні імена

Більше імен на літеру М