Віра - у слов'янських мовах воно з'явилося з Візантії разом із прийняттям християнського віросповідання. Ім'я Віра пов'язане з давньою легендою про трьох маленьких сестричок, які були страчені за вказівкою візантійського імператора Адріана через відмову почитати язичницьких божеств. Імена цих дівчаток - Віра, Надія та Любов. На давньогрецькій вони звучать якПістіс, Елпіс і Агапе, але при переносі зберігся тільки сенс даних імен, так що ім'я Віра означає "віра", "вірування". Є похідною скороченою формою від таких імен, як Вероніка та Венера. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені: Вєрка, Руся, Вірочка, Веронька, Вірчик, Веруня, Веруся, Веруля.
З дитинства Віру можна охарактеризувати як інертну, врівноважену дівчинку. Легка на підйом, добра, комунікабельна дитина. Для неї не проблема порозумітися зі своїм оточенням: як з однолітками, так і зі старшими людьми. У школі добре навчається. Така старанна учениця радує викладачів, але для підтримки мотивації їй потрібен авторитет дорослих та позитивний приклад, який приверне ще більший інтерес до навчання. Має хороший аналітичний розум, чудово справляється з предметами зі сфер природничих і гуманітарних наук.
Доросла Віра поєднує у собі рухливість активність та вищезгадану дитячу врівноваженість, інертність. Гостро реагує на примус до чогось. Робить лише те, що сама захоче. Вона прагматична, розважливо та раціонально мислить. У компанії не можна сказати, що вона лідер, але її відсутність завжди відчутна. У роботі Віра завзята, у своїх фантазіях не літає, втім, працює просто для заробітку на життя. Під виняток потрапляють лише творчі професії, яким дівчина віддає себе цілком і повністю.
Здоров'я у власниці імені міцне, проте часто є певні особливості, які полягають у несподіваному занепаді життєвого тонусу. Такі моменти потребують підтримки з боку батьків.
День ангела імені – 30 вересня святкують іменини мучениці Віри Римської.