Значення імені Василина, Василіса: характер, доля, сумісність

Василина, Василіса - ім'я прийшло з давньої Греції і звучало як "Басиліса" і було похідним від терміну "басилевс", яким називали царів та богів. Ім'я означає «царська», «цариця». Популярність серед слов'ян пов'язана з мученицею Василісою Римською, вбитою за наказом імператора Нейрона. Це ім'я має парну чоловічу форму – Василь. Значення чоловічої форми повністю копіює значення жіночої. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені Василіса: Вася, Васена, Васько, Васюта, Василя, Василька, Васюня, Василиска.

Василіса з дитинства показує себе як лагідна і трохи замкнута дівчинка. Основні риси її характеру: строгість, твердість та невблаганність. До підліткового і, в деяких випадках, до дорослого віку дуже самокритична, що має сильний впливає на впевненість. Батькам варто всіляко хвалити та підтримувати дитину, допомагати розкрити її внутрішній потенціал. Василіса має завидну працьовитість, із задоволенням займається різноманітним рукоділлям.

У навчанні володарка імені Василина показує добрі результати. Наполегливо і ретельно підходить до питання виконання завдань з різних дисциплін. Більше захоплюється природничими науками, ніж гуманітарними, оскільки вищезгадана скутість не дозволяє розкрити свій потенціал.

Доросла Вася при належній увазі і правильному вихованні має тверду впевненість у своїх силах і здібностях подолати будь-які можливі проблеми та неприємності. Має суворий аналітичний розум і високі професійні якості у своїй справі. Вимагає, щоб оточуючі цінували такі риси характеру. Найчастіше дівчина обирає професії, пов'язані з викладачем, юстицією, керівництвом. Василиса важко знаходить спільну мову з оточенням через любов до конфліктів та самовладдя.

День ангела імені Василина – 21 січня, 18 лютого, 23 березня.

Популярні імена

Більше імен на літеру В