Значення імені Валентин: характер, доля, сумісність

Валентин – це гарне давньоримське чоловіче ім'я прийшло у слов'янські мови з латинської ще за часів хрещення Київської Русі. На латині це ім'я писали як "Valentin", або "Valentinus", які є похідними від слова "valentin", що в перекладі з латині означає "здоровий", "сильний". Давньоримське ім'я “Valentinus” було досить поширеним родовим прізвиськом, має дуже схожу історію походження з іменами Максим та Камілла. Має парне похідне жіноче ім'я – Валентина. Ім'я Валентин було широко поширене серед слов'янських народів, нині можна побачити спад його популярності. Скорочені та зменшувально-пестливі форми імені: Валя, Валик, Валюша, Вел, Валентинчик, Валюня, Валюшик, Валентинушка. Цікавий факт: найчастіше використовувана скорочена форма серед країн західної Європи – Val (Вел).

Хлопчик з ім'ям Валентин росте досить інертним і при цьому рухливою дитиною. Домосід. Вдома любить щось робити, читати книги різних жанрів, вивчати різноманітні науки. Інтелігентному Валентину дуже важко потоваришувати з більшістю хлопчиків, які багато часу проводили на вулиці. Він просто не знає і не розуміє, як налагодити контакт із такими дітьми. Навчання Валентину дається легко, ніж тішить викладачів та батьків. Посидючий, послідовний, показує просто величезну працездатність. Хлопчику більше до душі гуманітарні науки, але при цьому й у галузі вивчення природничих наук досягає успіхів. З дорослішанням стає досить лінивим, але батьки зможуть швидко прибрати цю негативну межу позитивним прикладом, підтримкою, підбадьоренням і мотивуванням.

Дорослий Валентин вважає за краще неквапливо проживати своє життя, лише зрідка стає рухливим і всюдисущим. Має творчі задатки. Він добре працює руками, які допоможуть йому стати вмілим лікарем (особливо хірургом), автором творів чи картин, музикантом, техніком. Найчастіше буває нервовою, але досить жалісливою та зворушливою особистістю. Без шкідливих звичок, але спокійно ставиться до тих, хто їх має.

Здоров'я у Валика хороше, хворіє нечасто на радість батькам.

День ангела імені – 24 квітня, 7 травня, 1 червня, 20 червня, 19 липня, 12 серпня, 4 жовтня, 11 жовтня, 9 листопада, 2 грудня.

Відомі особи, які прославили ім'я: письменник-фантаст Валентин Авраменко, оперний співак Валентин Адамбергер, журналіст Валентин Бадрак, композитор Валентин Бібік, філософ та богослов Валентин Вайгель.

Популярні імена

Більше імен на літеру В